To nejlepší z New Yorku + WASHINGTON D.C. + OUTLETOVÉ NÁKUPY (letecky z Vídně)

cena od 35 990 Kč termín: 18.06.2019 délka: 7 dní (zájezd č. 501266)

7 - denní zájezd

New York versus Washington… První a prozatím poslední hlavní město Spojených států amerických během jediného zájezdu. Se zkušeným průvodcem vám nic neunikne. Projedete se lodí k soše Svobody, z Manhattanu si vychutnáte Brooklynský most, projdete se po Wall Street, zhlédnete Bílý dům a užijete si nákupy v outletech. Připravte se na zážitky a poznejte největší městské ikony Ameriky!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Empire State Building

Dospělý 1 460 Kč
Dítě 1 350 Kč
Senior 1 350 Kč

Plavba k soše Svobody

Dospělý 650 Kč
Dítě 480 Kč
Senior 570 Kč

Muzeum 11/9 Memorial

Dospělý 730 Kč
Dítě 480 Kč
Senior 570 Kč

Woodbury Common Premium Outlets bus

Dospělý 1 240 Kč
Dítě 650 Kč

Fakultativní výlet do Washingtonu D.C.

Dospělý 2 780 Kč

Cestovní pojištění: EASY (48 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (123 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Ubytování: hotel ***

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu formou bufetu
během dne při prohlídce města bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Doprava: letecky

Svoz na letiště: K tomuto zájezdu si můžete objednat dopravu na letiště a zpět - minibusem Radynacestu. Podrobnosti, ceny a rezervace: www.radynacestu.cz/svoz/.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:Po příletu do New Yorku nás čeká krátká procházka na pulzující Times Square a po světoznámé Broadway.  Přílet do  New Yorku v odpoledních hodinách (šestihodinový časový posun), transfer na hotel. Prohlídku města začneme na místě, které nikdy nespí, na Times Square s gigantickými světelnými billboardy, které je nazýváno také srdcem či křižovatkou světa, a projdeme se po nejdelší newyorské ulici Broadway, na které je největší koncentrace divadel vůbec. Návrat na hotel v pozdních večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.
2. den:Dnes nás čeká to nejdůležitější z historie i současnosti města – majestátní socha Svobody, impozantní Brooklynský most, proslulá Wall Street či působivá Čínská čtvrť. Dnešní den začneme jednou z nezbytností, kterou nevynechá žádný turista v New Yorku –   plavbou lodí na Liberty Island, na kterém majestátně stojí socha Svobody. Během plavby uvidíme také „ostrov nadějí“ Ellis Island, na kterém se nacházel imigrační úřad, kudy prošly milióny lidí toužících po splnění svého amerického snu v „novém světě“. V ceně plavby je také vstup do podstavce nejznámější sochy světa a rovněž vstup do Muzea imigrace na Ellis Island. Poté se vydáme tam, kde tepe finanční srdce New Yorku, na známou třídu Wall Street, na které je největší koncentrace bank a burz na světě. Uvidíme Federal Hall se sochou George Washingtona, která označuje místo, kde první americký prezident složil v roce 1789 svou přísahu, a také impozantní budovu Newyorské burzy. Kolem překrásného novogotického kostela   Trinity Church a nejstaršího newyorského kostela a zároveň jediného dochovaného kostela koloniální doby St. Paul Chapel dorazíme až na nejsmutnější místo novodobé historie, hlubokou jámu po věžích Světového obchodního centra, tzv. Ground Zero, na jejímž místě dnes stojí památník obětem 11. září a také nové  Muzeum 9/11 Memorial , které zájemci budou moci navštívit. Následně se přesuneme k  newyorské Radnici , ve které v současné době sídlí místní starosta. Hluboko do paměti se vám vryje také pohled na Brooklynský most, který byl v době svého otevření nejdelším visutým mostem na světě a jemuž Newyorčani přezdívají „ocelová harfa“. Abychom poznali pestrou směsici obyvatel New Yorku, bude naší další zastávkou Čínská čtvrť, kde si prohlédneme místní buddhistický chrám a nasajeme exotickou atmosféru. Hlavní tepnou čínské čtvrti je ulice  Canal Street , kde se dají nakoupit značkové produkty za nízké ceny, nejedná se ovšem o originály. Prohlídku zakončíme v  italské čtvrti  Little Italy, kde měla dříve sídlo newyorská mafie, kterou přibližuje  román a film Kmotr . Ve večerních hodinách návrat na ubytování.
3. den:Ráno zahájíme ve svěžím Central Parku, dále se vydáme k tomu nejlepšímu, co město může nabídnout. Odpoledne bude možnost nákupů či návštěvy Empire State Building s dechberoucím výhledem na město.   Ráno se vydáme do zelených plic New Yorku , známého Central Parku, kde potkáme běžce, cyklisty, chůvy s dětmi na procházce nebo profesionální „dogwalkers“ venčící mnoho psů najednou. Během naší ranní procházky uvidíme také architektonicky zajímavou budovu Guggenheimova muzea, které se přezdívá „obří vývrtka“ , nebo jedno z největších amerických muzeí – Metropolitní muzeum se sbírkou čítající zhruba dva miliony exponátů. Po odpočinku přímo v centru zelených plic New Yorku se společně vydáme k další přední newyorské atrakci, světoznámému Rockfellerovu centru, kde tluče srdce města, v zimě se bruslí na místním kluzišti a pro každého návštěvníka je povinností fotografie před pozlacenou sochou Prométhea . Uvidíme také nedalekou katedrálu svatého Patrika, která je jakýmsi malým vydáním Kolínského dómu a sídlem katolického arcibiskupa, a Muzeum moderního umění MoMA a dojdeme až na slavnou Pátou avenue. Tady bude čas na odpočinek a případné nákupy, třeba v proslulém obchodním domě Macy´s. Po skončení našeho společného programu mohou zájemci navštívit vyhlídku v 86. a 102. patře jednoho z nejznámějších newyorských mrakodrapů Empire State Building. Návrat na hotel v pozdních večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně. 
4. den:Celodenní fakultativní výlet do hlavního města Spojených států amerických, Washingtonu D.C. V brzkých ranních hodinách vyrazíme autobusem do Washingtonu D.C.  jehož centrum  vás jistě příjemně překvapí. Oproti New Yorku pocítíte výraznou změnu. Washingtonské centrum není tvořeno spletí ulic s obchody, kiosky, troubícími auty a davy lidí, ale obrovským volným prostorem tzv.   Mall. Prohlédneme si hlavní pamětihodnosti – za vysokým plotem se nám vyjeví snad nejstřeženější budova světa, dům, který známe ze zpráv i filmů, sídlo amerického prezidenta a jeho rodiny –   Bílý dům. Nevynecháme ani  vojenskou a válečnou tématiku , která je neochvějnou součástí historie USA, jejichž hlavní město vzdává čest odvaze a patriotismu. Zhlédneme památníky amerických prezidentů –   Lincolnův památník,   Washingtonův památník a také Vietnam War Memorial, který má připomínat všechny padlé a nezvěstné z války ve Vietnamu. Po obvodu Mallu pak obejdeme jedinečná muzea, např. Muzeum letectví a kosmonautiky,   Muzeum americké historie nebo  Národní muzeum přírodní historie .  Reprezentativní tvář  hlavního města americké velmoci pocítíme v budově  Kongresu , ze které pocházejí všechny americké zákony a která má také právo vyhlašovat války. Další důležitou budovou je známý Kapitol, kde se američtí zákonodárci schází na pravidelných schůzích.  Ve večerních hodinách odjezd z Washingtonu zpět do New Yorku, příjezd na hotel v pozdních nočních hodinách.  Komu výlet do Washingtonu D.C. nebude po chuti, čeká ho  individuální program v New Yorku , který může využít k návštěvě muzeí, k nákupům ve městě, procházkám nebo třeba ke zhlédnutí některého ze slavných broadwayských muzikálů (o případných možnostech zajištění vstupenek na muzikál se informujte v CK).
5. den:Dnešní den ocení zejména milovníci nákupů. Zájemci mohou také zavítat na některý ze slavných muzikálů na proslulé Broadway.  New York není jen zajímavým kusem americké historie, ale také  městem, ve kterém se dobře  nakupuje. Za nejlepšími a cenově nejvýhodnějšími nákupy jezdí jak turisté, tak místní do outletových center, která se nacházejí v blízkosti velkých měst. I my se do jednoho takového vypravíme a nakupovat budeme moci ve více než  200 obchodech nejrůznějších značek . Komu nákupy nebudou po chuti, čeká ho individuální program v New Yorku, který může využít k návštěvě muzeí, procházkám nebo třeba ke zhlédnutí některého ze slavných  broadwayských muzikálů  (o možnosti zajištění vstupenek na muzikál se informujte v CK). 
6. den:Dopoledne navštívíme čtvrť Harlem, která nám umožní nahlédnout do afroamerické kultury. Na své si přijdou jak fanoušci filmu Sestra v akci, tak milovníci suvenýrů či světových kuchyní.  Dnešní den bude patřit newyorské afroamerické čtvrti Harlem, která je proslulá nedělními  gospelovými bohoslužbami  v baptistických kostelech. Zájemci se mohou jedné z působivých bohoslužeb ve stylu filmu  „Sestra v  akci“  zúčastnit a odnést si tak nezapomenutelný zážitek. Po bohoslužbě se vydáme k proslulému divadlu Apollo, ve kterém začínala nejedna hvězda černošského nebe. V harlemských ulicích se zrodil jazz a dříve zde vystupovali takoví  umělci jako Duke Ellington nebo Louis Armstrong . V odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet zpět do ČR .
7. den:Přílet do Vídně .


Podobné zájezdy v této destinaci

35 990 Kč
Základní cena od 35 990 Kč

To nejlepší z New Yorku + WASHINGTON D.C. + OUTLETOVÉ NÁKUPY (letecky z Vídně)

FirstMinute
USA, Washington
New York versus Washington… První a prozatím poslední hlavní město Spojených států amerických během jediného zájezdu. Se zkušeným průvodcem vám nic neunikne. Projedete se lodí k soše Svobody, z Manhattanu si vychutnáte Brooklynský most, projdete se po Wall Street, zhlédnete Bílý dům a užijete si nákupy…
termín: 18.06.2019 délka: 7 dní
36 990 Kč
Základní cena od 36 990 Kč

To nejlepší z New Yorku + WASHINGTON D.C. + OUTLETOVÉ NÁKUPY (letecky z Prahy)

FirstMinute
USA, Washington
Jedinečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z New Yorku a hlavního města Washingtonu. Projedete se lodí k soše Svobody, z Manhattanu si vychutnáte pohled na Brooklynský most, projdete se po Wall Street, zhlédnete Bílý dům a užijte si nákupy v outletech. Připravte se…
termín: 07.05.2019 délka: 7 dní
35 990 Kč
Základní cena od 35 990 Kč

To nejlepší z New Yorku + WASHINGTON D.C. + OUTLETOVÉ NÁKUPY (letecky z Vídně)

FirstMinute
USA, Washington
New York versus Washington… První a prozatím poslední hlavní město Spojených států amerických během jediného zájezdu. Se zkušeným průvodcem vám nic neunikne. Projedete se lodí k soše Svobody, z Manhattanu si vychutnáte Brooklynský most, projdete se po Wall Street, zhlédnete Bílý dům a užijete si nákupy…
termín: 18.06.2019 délka: 7 dní

Nabízí

Radynacestu, s.r.o.

Radynacestu, s.r.o.

Nádražní 982/104
70200 Ostrava - Moravská Ostrava
telefon: 608411165

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Dallas 18 °C
Las Vegas 15 °C
Los Angeles 17 °C
Miami 23 °C
New York 3 °C
New York, La Guardia 8 °C
San Diego 18 °C
San Francisco 12 °C
Washington 10 °C

Základní informace

USA

USA
Hlavní město: Washington
Počet obyvatel: 268 224 254
Měna: USD
Rozloha: 9,384,658 km2

Místopisy

  • New York

    Praví Newyorčané jsou přesvědčeni, že jejich město je středem světa. S oblibou přitom poukazují na světoznámé panoráma New Yorku s nebetyčnými mrakodrapy, centrum mezinárodního…

  • Kalifornie

    Kalifornie se nachází na západním pobřeží Spojených států. Je nejlidnatějším a třetím největším americkým státem (po Aljašce a Texasu; rozloha: 414 000 km2). Kdyby byla samostatnou…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://usa.vasezajezdy.cz/zajezdy/to-nejlepsi-z-new-yorku-washington-d-c-501266/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://usa.vasezajezdy.cz