To nejlepší z New Yorku + OSLAVY ČÍNSKÉHO NOVÉHO ROKU (letecky z Prahy)

cena od 28 990 Kč termín: 21.01.2020 délka: 7 dní (zájezd č. 479756)

7 - denní zájezd

New York pro cestovatele, jak ho neznáte. Město, které nikdy nespí, při jedinečných barevných oslavách čínského nového roku. S průvodcem, který se vyzná, stihnete největší lákadla a užijete si nevšední atmosféru. Projedete se lodí k soše Svobody, z Manhattanu si vychutnáte pohled na Brooklynský most, nahlédnete pod pokličku newyorské mafie i slavné čtvrti Harlem. Prožijte pravou Ameriku v tepajícím New Yorku při čínských novoročních oslavách!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Empire State Building (86. patro + 102. patro)

Dospělý 1570.00 Kč
Dítě 1460.00 Kč
Student 0.00 Kč
Senior 1460.00 Kč
Jiný 0.00 Kč

Plavba k soše Svobody

Dospělý 630.00 Kč
Dítě 460.00 Kč
Student 0.00 Kč
Senior 540.00 Kč
Jiný 0.00 Kč

Muzeum 11/9 Memorial

Dospělý 710.00 Kč
Dítě 460.00 Kč
Student 0.00 Kč
Senior 540.00 Kč
Jiný 0.00 Kč

Woodbury Common Premium Outlets bus

Dospělý 1030.00 Kč
Dítě 630.00 Kč
Student 0.00 Kč
Senior 0.00 Kč
Jiný 0.00 Kč

Empire State Building (86. patro)

Dospělý 1080.00 Kč
Dítě 980.00 Kč
Student 0.00 Kč
Senior 1030.00 Kč
Jiný 0.00 Kč

Cestovní pojištění: EASY (48 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (123 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Ubytování: hotel ***

Stravování: snídaně

Doprava: letecky

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:Po příletu do New Yorku využijeme odpolední čas k prohlídce Times Square nebo například proslulé Broadway.  Přílet do New Yorku v odpoledních hodinách (šestihodinový časový posun), transfer na hotel. Prohlídku města, které nikdy nespí, začneme na Times Square s gigantickými světelnými billboardy. Tato proslulá část New Yorku je nazývána také srdcem či křižovatkou světa. Projdeme se po nejdelší newyorské ulici Broadway, na které je největší koncentrace divadel vůbec. Čas na občerstvení nebo posezení. Návrat na hotel v pozdních večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.
2. den:Tento den vás čeká to nejdůležitější z historie i současnosti města - majestátní socha Svobody, impozantní Brooklynský most či proslulá Wall Street.  Dnešní den začneme jednou z nezbytností, kterou nevynechá žádný turista v New Yorku – plavbou lodí na Liberty Island, na kterém se majestátně tyčí socha Svobody. Během plavby uvidíme také „ostrov nadějí“, Ellis Island, na kterém se nacházel imigrační úřad. Prošly jím milióny lidí toužících po splnění svého amerického snu v „novém světě“. V ceně plavby je také vstup do Muzea Imigrace na Ellis Island. Poté se vydáme tam, kde tepe finanční srdce New Yorku, na známou třídu Wall Street, kde je největší koncentrace bank a burz na světě. Uvidíme budovu Federal Hall se sochou George Washingtona, která označuje místo, kde první americký prezident složil v roce 1789 svou přísahu, a také impozantní budovu Newyorské burzy, jejíž výkyvy hýbou celým světem. Prohlédneme si překrásný novogotický kostel Trinity Church, dále také nejstarší newyorský kostel a zároveň jediný dochovaný kostel z koloniální doby  St. Paul Chapel . Následně budeme pokračovat až k jednomu z hlavních symbolů New Yorku, působivému Brooklynskému mostu, jejž zvěčňovali mnozí malíři a kterému se pro jeho elegantní tvar přezdívá „ocelová harfa“. V nedalekém bývalém přístavišti South Street Seaport nás po náročném dni bude čekat volný čas, který budeme moci využít k občerstvení či posezení v některém ze zdejších mnoha barů. Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně. 
3. den:Dnes se ocitneme v afroamerické čtvrti Harlem, kde si na své přijdou fanoušci filmu Sestry v akci. Odpoledne neopomeneme památník obětem 11. září na Ground Zero, Guggenheimovo muzeum, Rockefellerovo centrum či Central Park. Dopoledne bude patřit newyorské afroamerické čtvrti Harlem, která je proslulá nedělními  gospelovými bohoslužbami  v baptistických kostelech. Zájemci se mohou jedné z působivých bohoslužeb ve stylu filmu  „Sestra v akci“  zúčastnit, a odnést si tak nezapomenutelný zážitek. Po bohoslužbě si společně prohlédneme hlavní tepnu kdysi nebezpečného Harlemu se spoustou obchodů, restaurací a také proslulým divadlem Apollo, ve kterém začínala nejedna hvězda černošského nebe. V harlemských ulicích, ve kterých vystupovali takoví umělci jako Duke Ellington nebo Louis Armstrong a kde se zrodil  jazz , je také možnost ochutnat vynikající kuchyni a výhodně nakoupit. Zájemci se pak mohou vydat na nedaleký tradiční africký trh a obstarat si originální suvenýry. Odpoledne se vypravíme do zelených plic New Yorku, známého Central Parku, kde potkáme běžce, cyklisty, chůvy s dětmi na procházce nebo profesionální „dogwalkers“ venčící mnoho psů najednou. Během procházky uvidíme také architektonicky zajímavou budovu Guggenheimova muzea, které se přezdívá „obří vývrtka“ nebo jedno z největších amerických muzeí – Metropolitní muzeum se sbírkou čítající zhruba dva miliony exponátů. Následně se společně vydáme po výstavní Páté avenue k další přední newyorské atrakci, světoznámému Rockfellerovu centru, kde tluče srdce města, v zimě se bruslí na místním kluzišti a pro každého návštěvníka je povinností fotografie před pozlacenou sochou Prométhea. Uvidíme také nedalekou katedrálu svatého Patrika, která je jakýmsi malým vydáním kolínského dómu a sídlem katolického arcibiskupa. Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.
4. den:Tento den si užijí milovníci nákupů. Pokud nakupování není váš šálek kávy, můžete zhlédnout některý ze slavných broadwayských muzikálů nebo rozšířit své obzory v jednom z mnoha muzeí.   New York není jen zajímavým kusem americké historie, ale také městem, ve kterém se dobře nakupuje. Za nejlepšími a cenově nejvýhodnějšími nákupy jezdí jak turisté, tak místní do outletových center, které se nacházejí v blízkosti velkých měst. I my se do jednoho takového vypravíme a nakupovat budeme moci ve více než  200 obchodech  nejrůznějších značek. Komu nákupy nebudou po chuti, čeká ho individuální program v New Yorku, který může využít k návštěvě muzeí, procházkám nebo třeba ke zhlédnutí některého ze slavných  broadwayských muzikálů .
5. den:V dopoledních hodinách zažijeme velkolepé oslavy čínského nového roku. Odpoledne navšítívíme bohémskou Greenwich Vilage či proslulý mrakodrap Empire State Building. Ráno se společně vypravíme nejprve do newyorské italské čtvrti Little Italy, kde měla dříve sídlo newyorská mafie, kterou přibližuje  román a film Kmotr . Hned vedle italské čtvrti se rozkládá také newyorská Čínská čtvrť, kde si prohlédneme místní buddhistický chrám a nasajeme exotickou atmosféru. Hlavní tepnou čínské čtvrti je ulice  Canal Street , kde se dají nakoupit značkové produkty za nízké ceny, nejedná se ovšem o originály. V 11 hodin dopoledne začnou v Čínské čtvrti každoroční  velkolepé oslavy čínského nového roku , jedné z největších, nejbarevnějších a nejoblíbenějších newyorských oslav. Během tradičního průvodu si budeme moci prohlédnout bezpočet nádherných masek, barevných čínských draků a jiných monster a po skončení průvodu si pak užijeme slavnosti v ulicích spolu s Newyorčany za doprovodu čínské hudby, tanečních představení a vynikajícího čínského jídla. Odpoledne se po skončení oslav společně přesuneme do čtvrti  Greenwich Village , bývalého útočiště bohémských umělců s neopakovatelnou atmosférou. Zde uvidíme Newyorskou univerzitu nebo Washingtonovo náměstí s impozantním obloukem obklopeným sochami prvního amerického prezidenta. Kolem zvláštní budovy jednoho z prvních newyorských mrakodrapů  Flatiron Building , přezdívanému pro jeho neobvyklý tvar „žehlička“, dorazíme až k jednomu z nejznámějších newyorských mrakodrapů, Empire State Building. Zájemci budou moci navštívit vyhlídky v 86. a 102. patře nebo čas strávit odpočinkem či nákupy, například ve slavném obchodním domě Macy´s. Návrat na hotel v pozdních večerních hodinách nebo individuálně.
6. den:Dnešek bude patřit památníku obětem 11. září tzv. Ground Zero a známému vlakovému nádraží Grand Central Terminal. Ráno se vydáme na nejsmutnější místo novodobé historie – k hlubokým jámám po věžích Světového obchodního centra, na tzv. Ground Zero. Na tomto místě dnes stojí památník obětem 11. září a také nové Muzeum 9/11 Memorial, které zájemci budou moci navštívit. Výraznou dominantou této části New Yorku je pak nejvyšší budova v USA, věž One World Trade Center, přezdívaná také „Věž svobody“. Dle letového řádu a časových možností si případně ještě prohlédneme působivou budovu Grand Central Terminal, jednoho z největších železničních nádraží na světě. V odpoledních hodinách transfer z hotelu na letiště a odlet zpět do ČR .
7. den:Přílet do ČR.


Podobné zájezdy v této destinaci

35 990 Kč
Základní cena od 35 990 Kč

To nejlepší z New Yorku + HALLOWEEN (letecky z Prahy)

FirstMinute
USA, New York
Jedinečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z New Yorku v době strašidelného svátku Halloweenu. Projedete se lodí až k Soše Svobody, z Manhattanu si vychutnáte pohled na Brooklynský most, projdete se po Wall Street a zúčastníte se halloweenského „karnevalu“. Poznejte…
termín: 28.10.2019 délka: 6 dní
26 230 Kč
Základní cena od 26 230 Kč

Ritz Carlton Central Park

USA, New York
Poloha hotelu: Manhattan – Central Park Kapacita hotelu: 261 luxusně vybavených pokojů, které jsou ideální pro náročnou a business klientelu. Hotel je umístěn na Manhattanu v blízkosti Central Parku. Každý pokoj má výhled na město, je vybaven moderním zařízením jako je například Sony Wega TV, klimatizace,…
termín: 01.05.2019 délka: 5 dní
28 990 Kč
Základní cena od 28 990 Kč

To nejlepší z New Yorku + OSLAVY ČÍNSKÉHO NOVÉHO ROKU (letecky z Prahy)

FirstMinute
USA, New York
New York pro cestovatele, jak ho neznáte. Město, které nikdy nespí, při jedinečných barevných oslavách čínského nového roku. S průvodcem, který se vyzná, stihnete největší lákadla a užijete si nevšední atmosféru. Projedete se lodí k soše Svobody, z Manhattanu si vychutnáte pohled na Brooklynský most,…
termín: 21.01.2020 délka: 7 dní

Nabízí

Radynacestu, s.r.o.

Radynacestu, s.r.o.

Nádražní 982/104
70200 Ostrava - Moravská Ostrava
telefon: 608411165

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Dallas 18 °C
Las Vegas 15 °C
Los Angeles 17 °C
Miami 23 °C
New York 3 °C
New York, La Guardia 8 °C
San Diego 18 °C
San Francisco 12 °C
Washington 10 °C

Základní informace

USA

USA
Hlavní město: Washington
Počet obyvatel: 268 224 254
Měna: USD
Rozloha: 9,384,658 km2

Místopisy

  • New York

    Praví Newyorčané jsou přesvědčeni, že jejich město je středem světa. S oblibou přitom poukazují na světoznámé panoráma New Yorku s nebetyčnými mrakodrapy, centrum mezinárodního…

  • Kalifornie

    Kalifornie se nachází na západním pobřeží Spojených států. Je nejlidnatějším a třetím největším americkým státem (po Aljašce a Texasu; rozloha: 414 000 km2). Kdyby byla samostatnou…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://usa.vasezajezdy.cz/zajezdy/to-nejlepsi-z-new-yorku-oslavy-cinskeho-noveho-479756/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://usa.vasezajezdy.cz